top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

ZWIEDZAMY BEŁŻYCE

9 czerwca 2021 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Anną Szczepańską odbyli wycieczkę do ważnych i historycznych miejsc naszego miasta. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w prywatnym muzeum historii Bełżyc. Pan Józef Kotłowski opowiedział nam o wydarzeniach, które miały wpływ na losy i wygląd miasta. Niektóre eksponaty wzbudziły nasze szczególnie zainteresowanie. Przewodnikiem po Bełżycach był emerytowany nauczyciel naszej szkoły, historyk z wykształcenia i zamiłowania P. Jacek Tarczyński. W historii Bełżyc ważną rolę odegrała II wojna światowa. Podczas wycieczki podążaliśmy szlakiem, który wyznaczały: Zdrój Króla Jagiełły, kościół parafialny, Pomnik Matki Boskiej Partyzanckiej, Pomnik Niepodległości, Pomnik Ofiar Getta. Podziwialiśmy także Kopiec Kościuszki. Lody „ u Kotka” zakończyły naszą krótką wyprawę . Dzięki wycieczce lepiej poznaliśmy Bełżyce oraz miejsca związane z jego historią.

Galeria zdjęć:67 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page