top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przeKilkoro chętnych uczniów z klasy II pod opieką wychowawcy P. Joanny Jośko oraz klasy V pod pieczą nauczyciela plastyki P. Magdaleny Nowak wykonało prace plastyczne nawiązujące do corocznego konkursu pod nazwą ,, Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Bardzo ciekawym sposobem na przekazanie wiedzy o zagrożeniach wynikających z wykonywania prac wiejskich jest możliwość promowania właściwych zachowań za pomocą środków artystycznego wyrazu.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu , w dowolnej technice pracy plastycznej w formacie A-3, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.

Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów Konkursu.

Już teraz mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu. Zapraszamy do zapoznania się z pracami wykonanymi przez naszych młodych artystów.


Joanna Jośko Magdalena Nowak


Galeria prac:17 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page