top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Lekcja biblioteczna w klasie I ,, Mała książka-wielki człowiek''W dniu 28 października 2022 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w ramach kampanii ,, Mała książka-wielki człowiek'' wspólnie z dyrektorem szkoły panią Marzeną Wojnicką, wychowawczynią panią Marzena Kruczyńska ora nauczycielem bibliotekarzem panią Joanną Bartoszcze –Wójcik. Głównym celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania. Częścią lekcji była zabawie integracyjna: dzieci siedzą w kręgu, każde losuje literę alfabetu, rysują rzeczy, zjawiska, postacie, które rozpoczynają się daną literą, głośno czytają alfabet, opowiadają o swojej literze, słuchają piosenki ,, ABECADŁO’’, wierszy Juliana Tuwima,, Abecadło’’ ze zbioru wierszy,, Julian Tuwim dla dzieci’’, ,, Wierszyków o literach,, ABCADŁO’’ Anny Edyk-Psut.

Pierwszoklasiści otrzymali I część wyprawki ,, Pierwsze abecadło''- antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych w ciekawej oprawie graficznej z załączona broszurą dla rodzica i dziecka ,, Książką połączeni- czyli uczymy się czytać razem’’.


Na koniec zajęć uczniowie klasy I otrzymali Dyplomy Małego Czytelnika.


BIBLIOTEKA SZKOLNA


Galeria zdjęć:29 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page