top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Lekcja biblioteczna w klasie 3


Lekcja biblioteczna w klasie 3

Lapbook - teczka tematyczna

,, Anaruk chłopiec z Grenlandii’’


Uczniowie z klasy III rozpoczęli omawianie lektury " Anaruk chłopiec z Grenlandii". W związku z tym 23 lutego odwiedziłam trzecioklasistów, aby poznali dorobek literacki autora Czesława Centkiewicza, wyspę Grenlandię, jej surowy i wymagający klimat. Uczniowie porównywali życie Inuitów/ Eskimosów, żyjących w czasach Anaruka z tymi, dla których Grenlandia jest domem w obecnych czasach. Rozmawialiśmy także o warunkach, sposobie życia i obyczajach tego ludu.

Wiemy, że Grenlandia to największa wyspa świata! Wskazaliśmy ją na mapie. Mówiliśmy też o klimacie oraz zwierzętach Grenlandii. Oglądając zebrane albumy, książki i prezentacje multimedialne uczniowie przenieśli się w dalekie, podbiegunowe okolice, pokryte lodem i śniegiem, w miejsce, które jest trudne do życia, gdzie każdego dnia trzeba się zmagać z panującym tam klimatem.

Kolejnym zadaniem realizowanym na lekcji był pomysł na wykonie lapbooka-teczki tematycznej związanej z omawianą lekturą. W teczce znalazły się najważniejsze informacje o autorze, Grenlandii, Anaruku, bohaterze lektury, różne informacje, ciekawostki i zdarzenia. Uczniowie otrzymali instrukcje , jak wykonać lapbooka,, Przepis na lapbooka’’. Uczniowie przygotowali materiały i potrzebne narzędzia do wykonania pracy. Uczniowie zaprezentowali różne pomysły plastyczna. Powstały bardzo ciekawe lapbooki, które możemy obejrzeć w galerii fotograficznej, również na wystawce w klasie i bibliotece. Wychowawczyni , pani Joanna Jośko wybrała opowiadania uczniów o przygodzie Anaruka: Jowity Śliwy, Zuzanny Podlaskiej, Zofii Zając, Tomasza Migory, Leny Lewandowskiej, Szymona Gasińskiego i Kacpra Więckowskiego.

Mam nadzieję, że spotkanie z lekturą podobało się, zachęciło do czytania książek i do odwiedzania Biblioteki Szkolnej .


Biblioteka Szkolna

nauczyciel Joanna Bartoszcze-Wójcik

Galeria zdjęć:


18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page