top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Lekcja biblioteczna klasa 6 •Książka • Lektura •,,W pustyni i w puszczy ‘’W dniu 16.03.2023 roku odbyła się w klasie 6 lekcja biblioteczna. Książka – dokument piśmienniczy, zapis myśli ludzkiej, raczej obszerny, w postaci publikacji wielostronicowej o określonej liczbie stron, o charakterze trwałym, tak podaje Wikipedia, również uczniowie próbowali odpowiedziedź na pytanie: Co to jest książka? Poznali krótką historię książki, jej konstrukcję i formę współczesną. Każdy wylosował aforyzm o książce i ładnie go odczytał. W dalszej części lekcji zastanawialiśmy się: Czym jest lektura szkolna, jakie znaczenie ma w naszej edukacji ? W kanonie lektur szkolnych dla klasy 6 znajduje się ,, W pustyni i w puszczy’’ Henryka Sienkiewicza. Uczniowie pracowali z mapą myśli ( mapa konturowa Afryki), gdzie notowali, rysowali, tworzyli skojarzenia związane z lekturą, oglądali prezentację, wymieniali się wiadomościami i zadawali pytania.


nauczyciel bibliotekarz

Joanna Bartoszcze-Wójcik


Galeria zdjęć:22 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page