Zdjęcie autoraSP2

LAND-ART w obiektywie uczniów klas siódmych

LAND-ART nazywamy sztuką ziemi, czyli tworzy ją wszystko co nas na co dzień otacza. To obszar dzieł sztuki, których głównym budulcem są: skały, błoto, piasek, drewno, liście, minerały, ziemia oraz materiały niebędące wytworem natury: folie, tkaniny, elementy wykonane z metalu. Pierwsze dzieła pojawiły się już w latach 60-tych XX wieku, lecz największy rozwój notowany jest na lata 70-te. Głównym prekursorem tej iście artystycznej działalności był Robert Smithson, który stworzył groblę spiralną na brzegu jednego z jezior w amerykańskim stanie Utah.

W ramach lekcji plastyki podczas nauki zdalnej uczniowie klas: 7a i 7b mieli za zadanie wykonać taki właśnie land-art z dostępnych sobie materiałów. O tym, jak sobie z tym działaniem poradzili możemy się przekonać, oglądając prezentację zawierającą przykładowe arcydzieła naszych młodych twórców. Jak widać prace prawdziwie rozbudziły wyobraźnię młodych.

Serdecznie zapraszam

M.Nowak

Prezentacja prac naszych uczniów:

24 wyświetlenia0 komentarzy