KONKURS - "Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim"

Ministerstwo Klimatu wraz z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło konkurs, którego celem jest:

- popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym Polskich Parków Narodowych oraz wiedzy o Funduszach Europejskich

- kształtowanie postaw proekologicznych, w tym wrażliwości na piękno przyrody

- rozwijanie zainteresowań plastycznych uczniów i jednocześnie promowanie młodych talentów

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VI

Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, obrazującej zmiany, jakie dokonały się w Parkach Narodowych przy wykorzystaniu Funduszy Europejskich (pomocne w tym względzie okażą się filmiki edukacyjne, dostępne pod linkiem:

Pracę należy wykonać w formacie A4 na białym papierze w dowolnej technice (z wyłączeniem elementów trójwymiarowych oraz wystających): rysowanie kredkami świecowymi lub ołówkowymi, malowanie pastelami, malowanie farbami, kolaż, techniki mieszane ( np. farby i kredki). Pracę na odwrocie należy opatrzeć imieniem i nazwiskiem, klasą i nazwą szkoły do której uczęszcza uczestnik.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do wybranego parku dla całej klasy, której uczeń zdobył pierwsze miejsce.

Termin składania prac: 09.02.2022

Magdalena Nowak