top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Eko-SP nr 2Nasza szkoła nawiązała współpracę z Zakładem Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach w zakresie edukacji ekologicznej. We wszystkich klasach powstał Szkolny Kodeks Ekologa określający działania, jakie możemy przeprowadzić we własnym zakresie na rzecz ochrony naszego środowiska przyrodniczego. Powstanie kodeksu poprzedzały dyskusje na ten temat na zajęciach z wychowawcą. W każdym kodeksie pojawiło się hasło: Segreguj odpady.

A zatem, do dzieła! Segregujmy!

Na górnym korytarzu naszej szkoły pojawiły się kolorowe kosze służące do segregacji odpadów dostarczone przez ZZOK Bełżyce. Jeżeli ktoś nie pamięta, jak sortować śmieci, nad nimi umieszczona jest pomocna instrukcja. Zachęcamy do właściwego segregowania odpadów- nie tylko w szkole, ale i w waszych domach. Nie wiąże się to z dużym wysiłkiem dla nas, ale bardzo dużo znaczy dla środowiska.

Na pewno poradzicie sobie! Segregacja to kwestia nabycia odpowiednich nawyków, nie jest trudna.


Galeria zdjęć:
20 wyświetleń0 komentarzy

Opmerkingen


Opmerkingen zijn uitgezet.
bottom of page