Światowy Dzień Wody z PAH

W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję Światowy Dzień Wody z PAH, która odbywa się pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”.

Celem akcji jest zaangażowanie jak największej liczby osób w temat dostępu do wody jako globalnego wyzwania, prezentacja powiązań, których jesteśmy częścią jako konsumenci/tki.

Uczniowie uczestniczyli w e-zajęciach obliczając „Ilość zjedzonej wody” czy analizując „wodne wyzwania” na całym świecie. Wywiązały się dyskusje na temat konsumpcjonizmu współczesnego społeczeństwa. Uświadomiliśmy sobie czym jest zużycie „wirtualnej wody”. Chętni wykonywali plakaty i ” Wodne sudoku”.

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z dodatkowymi materiałami poświęconymi globalnym problemom z wodą.

Szkolny opiekun projektu: Agnieszka Fedorowicz

Zachęcamy do przeczytania ciekawych broszur informacyjnych:

Broszura - Woda jako globalne wyzwanie
.p