deklaracja_dostepnosci.png

SzkoÅ‚a Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

DostÄ™pność architektoniczna – budynek SzkoÅ‚y

SzkoÅ‚a posiada 2 wejÅ›cia. Do wejÅ›cia gÅ‚ównego prowadzÄ… schody oraz podjazd w postaci pochylni wykonanej na staÅ‚e. WejÅ›cie boczne – dla uczniów, nie posiada schodów, jest wejÅ›ciem na poziomie przyziemia. Obydwa wejÅ›cia posiadajÄ… drzwi o szerokoÅ›ci umożliwiajÄ…cej wjechanie do budynku wózkiem inwalidzkim. Budynek posiada parter oraz 1 piÄ™tro. Pomieszczenia na parterze (z wyjÄ…tkiem pomieszczeÅ„ technicznych), sÄ… dostÄ™pne i wolne od barier poziomych. Na parterze budynku znajduje siÄ™ toaleta z dostosowaniem dla osób niepeÅ‚nosprawnych. Z powodu braku windy, utrudniona jest komunikacja pionowa.

Na parterze budynku, tuż przed klatkÄ… schodowÄ…, umieszczony jest plan budynku wraz z planem ewakuacji i rozmieszczeniem sprzÄ™tu ppoż. Budynek posiada oznaczenia z informacjÄ… o kierunkach i drogach ewakuacji. W szkole wprowadzono procedury ewakuacyjne oraz przeszkolono pracowników.

Brak jest oznaczeÅ„ kontrastowych oraz umożliwiajÄ…cych czytanie przez dotyk, niewygÅ‚aszane sÄ… również komunikaty gÅ‚osowe. SzkoÅ‚a nie posiada tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego. Placówka nie jest wyposażona w urzÄ…dzenia lub Å›rodki techniczne do obsÅ‚ugi osób sÅ‚abosÅ‚yszÄ…cych.

Szkoła umożliwia wstęp do budynku osobie korzystającej z pomocy psa asystującego lub psa przewodnika.

DostÄ™pność architektoniczna – budynek OddziaÅ‚u Przedszkolnego

Do budynku prowadzi jedno wejÅ›cie ze schodami. Przy schodach, z jednej strony jest zamontowana metalowa barierka. Brak jest pochylni, windy lub innej architektury umożliwiajÄ…cej dostanie siÄ™ do budynku osobie poruszajÄ…cej siÄ™ na wózku inwalidzkim. W oddziale przedszkolnym nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami. Na korytarzu umieszczono plan budynku z planem ewakuacji.

W budynku nie ma oznaczeÅ„ kontrastowych oraz umożliwiajÄ…cych czytanie przez dotyk, niewygÅ‚aszane sÄ… również komunikaty gÅ‚osowe. Placówka nie posiada tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego. Podmiot nie jest wyposażony w urzÄ…dzenia lub Å›rodki techniczne do obsÅ‚ugi osób sÅ‚abosÅ‚yszÄ…cych.

Do budynku Oddziału Przedszkolnego można wejść z psem asystującym i z psem przewodnikiem.

Dostępność strony internetowej

Strona internetowa SzkoÅ‚y Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach jest częściowo zgodna z ustawÄ… z dnia     4 kwietnia 2019 r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Strona internetowa SzkoÅ‚y Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach posiada uÅ‚atwienia dla osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami.​

Aby wÅ‚Ä…czyć lub wyÅ‚Ä…czyć uÅ‚atwienia należy kliknąć w ikonkÄ™ postaci na niebieskim tle w prawym górnym rogu ekranu.

​

NiezgodnoÅ›ci strony internetowej z ustawÄ… z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.:

​

-Filmy nie posiadajÄ… napisów dla osób niesÅ‚yszÄ…cych.
- Zdjęcia, elementy nietekstowe np. obrazki ozdobne nie posiadają opisu alternatywnego.
- Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
- Niektóre informacje na stronie SzkoÅ‚y przedstawiono jedynie w formie graficznej.

- Strona internetowa nie posiada formularza kontaktowego

Alternatywne formy dostępności

W przypadku problemów z dostÄ™pnoÅ›ciÄ… prosimy o kontakt. Kontaktować można siÄ™ dzwoniÄ…c na numer telefonu 81 517-31-93 lub mailowo na adres: zs2belzyce@wp.pl. TÄ… samÄ… drogÄ… można skÅ‚adać wnioski o udostÄ™pnienie informacji niedostÄ™pnej oraz skÅ‚adać skargi na brak zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci.

Każdy ma prawo do wystÄ…pienia z żądaniem zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoÅ› ich elementu. Można także zażądać udostÄ™pnienia informacji w formach alternatywnych, na przykÅ‚ad odczytanie niedostÄ™pnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartoÅ›ci filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgÅ‚aszajÄ…cej żądanie, wskazanie, o którÄ… stronÄ™ internetowÄ… lub aplikacjÄ™ mobilnÄ… chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądajÄ…ca zgÅ‚asza potrzebÄ™ otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także okreÅ›lić formÄ™ tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwÅ‚ocznie i nie później, niż w ciÄ…gu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwÅ‚ocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania bÄ™dzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dÅ‚uższy niż 2 miesiÄ…ce. Jeżeli zapewnienie dostÄ™pnoÅ›ci nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostÄ™pu do informacji.

(Aktualizacja 13.03.2024r.)

©2020 by SzkoÅ‚a Podstawowa nr 2 w Bełżycach im. Królowej Jadwigi.