Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

W naszej szkole 10 kwietnia organizowane były warsztaty literackie dla klas 1-3 oraz 4-7 pt,: Jak brzmi "Stukoszelest" . Prowadziła je Kasia Brzozowska aktorka, animatorka kultury, autorka spektakli dla dzieci. W grudniu 2022 r. wyszła jej pierwsza książka "Stukoszelest".

-Czy książka może wydawać odgłosy?

-Jak głośne czytanie pobudza naszą wyobraźnię?

-Czy w książce można się schować?

Na te i inne pytania uczniowie starali się odpowiedzieć wspólnie z prowadzącą.

Poznali historię Jaśminki , bohaterki książki. Podczas spotkania były czytane najciekawsze fragmenty "Stukoszelestu". Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że czytanie daje mnóstwo radości i rozwija wyobraźnię. Na zakończenie autorka Kasia Brzozowska ofiarowała jeden egzemplarz książki do biblioteki szklonej, aby chętni uczniowie bliżej poznali bohaterów "Stukoszelestu"

Marzena Kruczyńska