top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Zwyciężyły w konkursie plastycznym ,,Spotkania ze sztuką”


Jest nam miło poinformować, że dwie niezwykle utalentowane plastycznie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami warszawskiego konkursu plastycznego ,,Spotkania ze sztuką”. Organizatorem jego jest Fundacja PGE. Przypominamy, że zadaniem uczestników było przedstawienie własnej interpretacji obrazu polskiego malarza, którego dzieło można obejrzeć w jednym z 3 muzeów: Muzeum Narodowym w Lublinie, Krakowie lub Warszawie. Uczennica klasy VI- Nikola Szczygieł przedstawiła interpretację dzieła Tamary Łempickiej ,,Saint Moritz, 1929” posługując się techniką plakatową. Dominika Wnuk z klasy VIIIb wykonała zaś reprodukcję dzieła Olgi Boznańskiej ,,Dziewczynka z chryzantemami” w ołówku. Na ponad 500 prac nadesłanych na konkurs do finału przeszło zaledwie 90, wśród nich prace naszych młodych artystek. Dziewczyny wygrały jednodniowe wycieczki do Muzeum Narodowego w Lublinie, zaś ich prace będą udostępniane w ramach wystaw w Muzeach. Jednocześnie dla klas naszych uczennic zostały przygotowane bezpłatne wyjazdy na lekcje muzealne w Lublinie.

Laureatkom z całego serca gratulujemy!!! Jak widać- marzenia się spełniają!


Magdalena Nowak-nauczyciel plastyki

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page