top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Zainspirowani sztuką25.09.2021r. naszą szkołę odwiedził zaprzyjaźniony bełżycki artysta- rzeźbiarz-Pan Witold Marcewicz. Już na wstępie gościa powitała Dyrektor Szkoły- Pani Marzena Wojnicka, która podziękowała mu za przyjęcie zaproszenia i chęć podzielenia się swoją nietuzinkową pasją z uczniami klas VII i VIII. Uczeń klasy VIIa przeprowadził wywiad zainspirowany życiem oraz twórczością Mistrza dłuta. Tuż po nim odbyła się prezentacja dorobku zawodowego Pana Witolda, która została wzbogacona o liczne zdjęcia rzeźb oraz pomników o tematyce patriotycznej i religijnej. Nieodłącznym elementem spotkania był pokaz miniaturowych rzeźb konkursowych, w których nasz artysta był niejednokrotnym laureatem. Jego dzieła są dopełnieniem krajobrazu nie tylko terenu Bełżyc, Świdnika, Lublina, jak również wielu miast europejskich. Na zakończenie prelekcji połączonej z pokazem dzieł, uczniowie mieli niebywałą okazję do zadawania nurtujących pytań z zakresu sztuki rzeźbiarskiej. Dotyczyły one min.: rodzajów kamieni używanych do wyrobu dzieł, czasu poświęcanego na ich wykonanie, opisu nietypowych sytuacji, gdy rzeźby te ulegały częściowemu zniszczeniu. Punktem kulminacyjnym spotkania z artystą było wręczenie mu przez przedstawicieli uczniów klasy VIIb pisemnego podziękowania oraz symbolicznego kwiatka.

Reasumując należy stwierdzić, że żaden podręcznik do nauki plastyki ani wystawy on-line nie zastąpią żywego kontaktu ze sztuką, która miała miejsce w naszej szkole.

Składamy serdeczne podziękowania: P. Witoldowi Marcewiczowi za przybycie i poświęcenie cennego czasu na przeprowadzenie prelekcji o tematyce rzeźbiarskiej. Pani Urszuli Widelskiej za bogatą fotorelację z wydarzenia, zaś uczniom klasy VIIa za obsługę techniczną spotkania.


Magdalena Nowak, Dominik Wójtowicz


Galeria Zdjęć:73 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page