top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Z wizytą u Zamoyskich...

W dniu 11 czerwca 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Podczas spotkania pani przewodnik opowiedziała, jak wyglądało życie w magnackim pałacu w XIX i XX w., co jedli, jak się ubierali, jakie spędzali wolny czas najbogatsi ludzie tamtych czasów. Uczniowie zwiedzili bardzo dobrze zachowaną rezydencję magnacką, powozownię, bażantarnię, kaplicę pałacową oraz poznali powojenne losy Zamoyskich. Uczniowie poznali też wojenne losy kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w czasie okupacji mieszkał w pałacu i zwiedzili pokój, w którym mieszkał.

Po spotkaniu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi goście pałacu, spacerując po przepięknym ogrodzie z fontanną oraz parku.


Wyjazd edukacyjny odbył się w ramach przedsięwzięcia „Wspólna historia wspólna przyszłość” projektu PO WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Galeria zdjęć:81 wyświetleń0 komentarzy

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page