Z lekturą za pan brat

Omawianie żadnej lektury wcale nie musi być nudne. Uczniowie klasy 3b mieli okazję wykazać się niezwykłą inwencją twórczą podczas opracowywania książki M. Pałasza ,,Sposób na Elfa”. Dzieci zaprojektowały stronę tytułową, opracowywały plan wydarzeń w lekturze, zebrały informacje o cechach charakteru głównych bohaterów, stworzyli komiksową przygodę Elfa, wskazywali części ciała psa czy też określali cechy jego wyglądu. Ciekawostką dla naszych milusińskich  było odkodowanie drogi, jaką przebył Duży, jak również odszyfrowywanie imion mieszkańców schroniska. Całość zebranych materiałów posłużyła do umieszczenia ich według własnego pomysłu na tradycyjnym wieszaku.Dzięki tej metodzie uczniowie stworzyli imponujące prace, które pozwoliły im na zdecydowanie lepsze przyswojenie treści lektury.

wychowawczyni- M. Nowak