top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

WYJAZDOWA LEKCJA MUZEALNA UCZNIÓW KLASY V


05 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy V w ramach wygranej w konkursie plastycznym ,, II Spotkania ze sztuką” wraz z wychowawczynią Panią Anną Pietrzak, Panem Michałem Winiarskim i Panią Magdaleną Nowak udali się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Lublinie. Całe przedsięwzięcie łącznie z transportem zostało sfinansowane przez Fundację PGE w Warszawie- głównego organizatora konkursu.

Podczas pobytu w muzeum, mieliśmy okazję wspólnie z przewodnikiem zwiedzić następujące miejsca: Kaplicę Świętej Trójcy oraz kilka wystaw stałych, min. ekspozycję archeologiczną z podziałem chronologicznym, zawierającą ciekawe znaleziska, elementy rytuałów pogrzebowych, rekonstrukcje domów oraz realistycznie przedstawionych postaci z przeszłości. Ponadto obejrzeliśmy też Galerię Malarstwa Polskiego XIX-XX w., Malarstwa Cerkiewnego, Malarstwa Europejskiego i Sztuki Zdobniczej od XVI-XX w. Poznaliśmy też historię uzbrojenia i elementy malarstwa batalistycznego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa monet i medali na Ziemiach Polskich od X do XX w. Jak się okazało w Muzeum znajdują się same oryginały dzieł, które bądź zostały zapożyczone z Muzeum Narodowego w Warszawie na potrzeby wystaw okolicznościowych w tutejszym Muzeum, wykupione na własność przez Muzeum lub przekazane jako dar/pamiątka rodzinna. Atrakcją dla wszystkich okazały się klocki-puzzle artystyczne na których nasza młodzież dzielnie i zapartym tchem poznawała dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Fotorelacja poniżej.

Magdalena Nowak


Galeria zdjęć:


17 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page