top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

WYCIECZKA KLASY VI DO TVP 3 LUBLIN    12 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VI wybrali się do Lubelskiego Oddziału Telewizji Polskiej.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy dziennikarza telewizyjnego, funkcjonowania mediów publicznych, infrastrukturą ośrodka medialnego oraz zawodami wykonywanymi w TVP.

     Uczniowie mieli okazję zwiedzić duże studio, w którym powstaje teleturniej ,,Jeden z dziesięciu”, studio ,,Panoramy Lubelskiej”. Odwiedzili ,,reżyserkę” z mnóstwem monitorów, mikserami, wysokiej klasy sprzętem elektronicznym i informatycznym. Zobaczyli różnej wielkości mikrofony. Wielką frajdę sprawiła uczniom możliwość obejrzenia z bliska teletromptera, czy zajęcie miejsca za stołem redakcyjnym w studiu.  Pracownik TVP wyjaśnił i zaprezentował, na czym polega nagranie programu, tworzenie dźwięku, obrazu czy oświetlenia.

    Dużym zainteresowaniem cieszyło się studio, w którym odbywa się realizacja porannego programu ,,to dobry dzień :)”. Domowa scenografia, wygodne kanapy, kwiaty – to wszystko sprawiało miłe wrażenie, chociaż samo studio jest o wiele mniejsze niż to widać na ekranach naszych telewizorów.

   Wycieczka do TVP3 Lublin to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim doskonała okazja poznania Telewizji ,,od kuchni”.


Galeria zdjęć:30 wyświetleń0 komentarzy

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page