top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Wycieczka klasy 6 b do Poleskiego Parku NarodowegoW dniu 10.06.2021 roku uczniowie klasy 6 b odbyli wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Wyprawę zaczęła się od Urszulina, gdzie w ogrodzie dydaktycznym Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego uczniowie spotkali się z przewodnikiem. Przekazał wszystkim wiele wiadomości i ciekawostek na temat żółwi błotnych: jest gatunkiem nizinnym, a jego środowiskiem jest woda, którą opuszczają tylko samice dla złożenia jaj. Zamieszkuje nieduże, zarastające jeziorka, leśne oczka wodne, bagna, gęsto zarośnięte i trudno dostępne starorzecza, duże stawy oraz wolno płynące rzeczki z gęstą roślinnością. Uczniowie mogli się im przyjrzeć z bliska i podziwiać pracę ludzi oddanych ich ochronie. Kolejnym etapem wycieczki była ścieżka dydaktyczna „Czahary”. To pierwsza trasa PPN prowadząca przez tereny Bagna Bubnów. Dzięki drewnianym kładkom możemy poznać niezwykłe tajemnice torfowisk. Na trasie jest wiele udogodnień - wieże i platformy widokowe. Dzięki ścieżce „Czahary” mamy okazję poznać niezwykłego mieszkańca Polesia - wodniczkę. Ten niepozorny ptak jest najmniejszym migrującym ptakiem Europy. Znajdują tutaj również schronienie, żurawi.


Galeria zdjęć
104 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page