top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Wycieczka do WarszawyWtorek, 24.10.2023r., godzina 6.40, ruszamy w drogę do naszej stolicy. Uczniowie klas IV, V i VI postanowili odwiedzać Warszawę. Na sam początek postawiliśmy na piłkarskie emocje i zajechaliśmy na Stadion Narodowy. Odwiedziliśmy punkt widokowy ze spektakularnym widokiem na panoramę największego stadionu w Polsce i murawę, na której niedawno mecz przeciwko Mołdawii rozegrali Biało- Czerwoni. Trasa zwiedzania wiodła przez trybuny dolne i górne, płytę boiska, szatnię Reprezentacji Polski, tunel VIP, press room. Zwiedzanie zakończyliśmy pamiątkowymi zdjęciami z piłkarzami.

Słońce pięknie świeciło, więc wykorzystaliśmy pogodę do spaceru, aby odwiedzić część ważnych miejsc naszej stolicy. Pan Dominik sprawdził się doskonale w roli przewodnika. Bardzo ciekawie opowiadał nam o Warszawie, a byliśmy: na trakcie Królewskim, przy pomniku Małego Powstańca, pomniku Powstania Warszawskiego, obok Zamku Królewskiego. Na Starym Mieście czekała na nas kolejna niespodzianka, Kataryniarz Jan, postać znana naszym uczniom. Pan Jan nie tylko uprzyjemnia spacery po Starym Mieście, ale też kultywuje pamięć o dawnych czasach, opowiada o muzyce płynącej z katarynek, o historii katarynek w kontekście warszawskim, objaśniając mechanizm działania instrumentu.

W kolejnej części naszego zwiedzania zawędrowaliśmy do Muzeum Świat Iluzji. Wystawy, które oglądaliśmy i doświadczaliśmy pod opieką przewodnika przedstawiały tematy z zakresu matematyki, fizyki, geometrii oraz psychologii. Praktyczny i zabawny sposób prezentacji wszelkich zjawisk wywołał wśród nas ekscytacje, wiele uśmiechu i zabawy. Eksponaty pobudziły kreatywność oraz angażowały wszystkich w prezentowane iluzje optyczne. Mogliśmy sami stać się częścią zjawisk i dosłownie poczuć na własnej skórze jak łatwo można oszukać nasz umysł oraz zmysły.

Przyszedł czas także na odpoczynek i na obiad, a po nim nie zwalnialiśmy tempa i zabraliśmy się do dalszego zwiedzania. W drugiej części pan Dominik zaprowadził nas pod Pałac Prezydencki, Plac Piłsudzkiego i pomnik Nieznanego Żołnierza.

W ostatniej części naszej wycieczki zawędrowaliśmy do Pałacu Kultury. Pierwszym punktem było zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki. Pod okiem przewodników, podzieleni na grupy, rozpoczęliśmy od Wystawa „Historia komputerów. Liczy się!” prezentującej rozwój technik związanych z maszynowym przetwarzaniem danych. Druga Wystawa to „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem” prezentująca globalny rozwój technik przemieszczania się człowieka, od zarania dziejów do czasów współczesnych.

Przy tak intensywnym dniu zastała nas noc w Warszawie, ale wszystko zgodnie z planem. Chcieliśmy zobaczyć jak piękna jest nasza stolica także nocą, a najlepiej to widać z tarasu widokowego Pałacu Kultury. Wrażenia cudowne, zapierające dech w piersiach.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. Warszawa jest piękna za dnia i nocą. Na pewno jeszcze tam wrócimy, jest tyle do zobaczenia.


Galeria zdjęć:
45 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page