top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Wycieczka do Parlamentu, Muzeum Powstania Warszawskiego i POLIN24 lutego uczniowie klas VIII, wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Król, Panią Elizą Stanek i Panem Dominikiem Wójtowiczem pojechali na wycieczkę do Warszawy, podczas której zwiedzili Sejm i Senat, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Młodzież rozpoczęła wycieczkę od zwiedzania Parlamentu RP. Uczniowie przeszli podziemnym korytarzem, gdzie obejrzeli wystawę dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczypospolitej, a także makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych i senackich. Następnie z przewodnikiem udali się na galerię sali posiedzeń Sejmu, gdzie wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie zwiedzili także miejsca, gdzie na co dzień pracują posłowie i senatorowie.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżyło uczniom powstańczą rzeczywistość. Młodzież zwiedzała Muzeum poruszają się w scenerii sprzed siedemdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy, słuchając w tle brzmienia bijącego serca, symbolizującego życie Warszawy w 1944 roku.

Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie uczniowie poznali 1000 letnią historię Żydów polskich: od legend o przybyciu Żydów na ziemie polskie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas zagłady aż do współczesności.


Małgorzata Król

Galeria zdjęć:22 wyświetlenia0 komentarzy

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page