top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

WYCIECZKA DO KRAKOWA I WIELICZKIW dniach 11 – 12 maja 2023 roku uczniowie klasy IV i V oraz uczniowie z Ukrainy uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Opiekę sprawowali: pani Małgorzata Goleman, pani Jolanta Wójtowicz, pani Anna Pietrzak oraz pan Dominik Wójtowicz.


Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili wraz z przewodnikiem Kraków – Wzgórze Wawelskie ( weszli na dziedziniec zamku, do wnętrza katedry oraz na wieżę, gdzie – zobaczyli Dzwon Zygmunt). Obejrzeli również ciekawe miejsca i zabytki na Starym Mieście (Rynek, Sukiennice, Wieżę Ratusza, Collegium Maius).


Drugiego dnia po śniadaniu  wyruszyli do Wieliczki, gdzie zwiedzili wnętrze Kopalni

Soli ,,Wieliczka” oraz ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich. Następnie odbyli spacer do Tężni Solankowej. Po obiedzie udali się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema , który jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Powstał we wrześniu 2007 roku jako pierwszy park edukacyjny w Polsce mający na celu popularyzację fizyki. Wśród parkowej zieleni znajduje się obecnie ponad 100 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki. Uczniowie mieli możliwość zainteresowania się fizyką poprzez zabawę.


Po południu uczestnicy wycieczki, zabierając ze sobą miłe wspomnienia, wyruszyli w drogę powrotną.


Galeria zdjęć:8 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page