top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Wjazd do skansenu w ramach realizacji projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność UczniówW ramach realizacji projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów „ Wspólna historia wspólna przyszłość”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w dniu 28 maja 2021 klasa 7a uczestniczyła w wycieczce do Lubelskiego Skansenu.

Muzeum Wsi Lubelskiej przywitało nas piękną wiosenną pogodą, dzięki temu zielone plenery, były dodatkową atrakcją przy zwiedzaniu.


Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z życiem różnych warstw społecznych na Lubelszczyźnie. Podziwialiśmy zarówno zabudowania wiejskie, jak też dworek ziemiański oraz rynek typowego miasteczka Lubelszczyzny.


Pani przewodniczka malowniczo odmalowała realia życia w XIX i na początki XX wieku. Omówiła też zagadnienia dotyczące życia mniejszości narodowych.

Młodzież zadawała wiele pytań, co świadczy o zainteresowaniu tematem.46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page