top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Wizyta Ministra Edukacji i Nauki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach.4 kwietnia 2022 r. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: Pan Mirosław Wójcik - Lubelski Wicekurator Oświaty, Pan Ireneusz Łucka - Burmistrz Bełżyc, Pani Justyna Sadlak - Naczelnik Wydziału Prasowego, a także Pani Joanna Kaznowska - Sekretarz Gminy Bełżyce.


Podczas wizyty minister Przemysław Czarnek wraz z zaproszonymi gośćmi spotkał się z nauczycielami oraz polskimi i ukraińskimi uczniami. Rozmawiał z nimi m.in. o wsparciu dzieci z Ukrainy, o problemie dezinformacji zwłaszcza w mediach społecznościowych oraz o bieżącej sytuacji w Polsce i za granicą. Zapewnił wszystkich uczniów, że w Polsce są bezpieczni i nic im nie grozi. Minister był pod wrażeniem „świadomości polskiej młodzieży i ukraińskich dzieci”. Zwrócił również uwagę na zaangażowanie społeczności uczniowskiej w pomoc uchodźcom oraz rozwijające się relacje miedzy uczniami z Polski i Ukrainy. W trakcie spotkania minister wręczył upominki dla uczniów ukraińskich z klas IV-VI oraz dla uczniów polskich z klasy VIII. Na ręce Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi Pani Marzeny Wojnickiej przekazał Dyplom Uznania oraz Laur Niepodległości. Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą klasy Panią Ireną Bartuzi przygotowali dla zaproszonych gości wiosenne stroiki świąteczne.


Następnie na sali gimnastycznej odbył się briefing prasowy. W trakcie spotkania z dziennikarzami minister podkreślił, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi jest „absolutnie wyjątkowa, a wyjątkowość tej szkoły polega na tym, że na 164 dzieci w ogóle w szkole przyjęto dodatkowo 70 uczniów z Ukrainy”. Obecnie do oddziałów przedszkolnych uczęszcza 99 dzieci, w tym 10 z Ukrainy. W trzech oddziałach przygotowawczych uczy się 60 dzieci z Ukrainy. Minister pogratulował burmistrzowi Panu Ireneuszowi Łucce oraz dyrektorowi szkoły Pani Marzenie Wojnickiej za bardzo dobrą organizację pracy szkoły.


Na zakończenie Pani Marzena Wojnicka – dyrektor szkoły podziękowała ministrowi oraz gościom za spotkanie.


Galeria zdjęć:42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page