top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

„Wiwat Maj, 3 Maj”

Zaktualizowano: 10 maj 2023Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego rozpoczęło szkolne obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Następnie uczniowie z klasy V przebrani w kostiumy z epoki wcielili się w postacie historyczne, by przedstawić okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, intrygi carycy Katarzyny II – władczyni Rosji, Franciszka Józefa – cesarza Austrii, oraz Fryderyka II – króla Prus, a także rozterki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Młodzi „aktorzy” ukazali także determinację zwolenników reform (Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja, części szlachty) oraz mądrość Marszałka Stanisława Małachowskiego, których upór doprowadził do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wagę wydarzeń przedstawianych przez uczniów podkreślały prezentacje, filmy, zdjęcia oraz utwory muzyczne.

Zwieńczeniem części artystycznej był taniec patriotyczny „Biało – Czerwona” w wykonaniu uczniów klasy VIII.

Część artystyczną przygotowali nauczyciele: Małgorzata Król, Małgorzata Goleman oraz Dominik Wójtowicz.


Galeria zdjęć:


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page