top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

WESOŁO W PRZEDSZKOLU Z RACJI OBCHODÓW DNIA DZIECKA


,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”


J. Korczak


W poniedziałkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się na boisku szkolnym by wraz z wychowawcami uczcić swoje święto- Dzień Dziecka. Głównym jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W związku z tym, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie brały udział w ciekawych zabawach na świeżym powietrzu: z użyciem baniek i mieczy mydlanych czy malowaniu kolorową kredą. Szczególnie ta ostatnia zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci z uśmiechem i wypiekami na twarzach uczestniczyły w zabawach ruchowych z piłką, kołami hola-hop, tunelem czy zabawach przy muzyce dziecięcej. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu coś słodkiego oraz na pamiątkę miecz do baniek.

Fotorelacja z dnia, poniżej…


40 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page