top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

W hołdzie dla Niepodległej, #SzkołaDoHymnuNarodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali szereg działań upamiętniających 104 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. Uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, w ramach której wykonali gazetkę „Ojcowie Niepodległości”, aby upamiętnić w ten sposób głównych bohaterów naszej wolności. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” społeczność naszej szkoły o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewała hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas uroczystego apelu odbyła się projekcja filmu edukacyjnego, który przypomniał czasy zaborów, walki o wolność oraz bohaterów, którzy doprowadzili do zwycięstwa i niepodległości państwa polskiego. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie, dotyczącym Narodowego Święta Niepodległości, jego historii, głównych bohaterów oraz symboli narodowych.


Małgorzata Król Magdalena Nowak


Galeria zdjęć:45 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page