top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

VIII RAJD IM. MJR. CC. ,,ZAPORY”


25 września 2021 r. odbył się 8. Rajd im. mjr. cc. Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora.Trasa liczyła 15 km. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4.

Burmistrz Bełżyc pan Ireneusz Łucka oraz Komendant Rajdu pan Rafał Dobrowolski przywitali przedstawicieli władz państwowych i zgromadzoną licznie młodzież szkolną.

Przed wyruszeniem w trasę złożono kwiaty i zapalono znicze przed pomnikiem Matki Boskiej Partyzanckiej i na grobach partyzantów na bełżyckim cmentarzu.

Kolejnym etapem wędrówki była miejscowość Krężnica Okrągła , gdzie również znajdują się miejsca upamiętniające partyzantów. Po drodze Komendant Rajdu opowiadał historie z życia ,,Zaporczyków”. Wędrówce towarzyszyły liczne atrakcje: możliwość zobaczenia mundurów żołnierskich, broni i motocykla z czasów wojny oraz usłyszenia wystrzałów. W trakcie Rajdu został również przeprowadzony konkurs historyczny. Czwartoklasiści bardzo chętnie fotografowali się na motocyklu z czasów wojny.

Dalsza trasa biegła przez las do Zalesia, gdzie czekały na zmęczonych wędrówką uczestników Rajdu przygotowane przez mieszkańców miejscowości różnorodne potrawy, ognisko i ,,dmuchańce” oraz koszulki od organizatora.

Udział w Rajdzie był dla uczniów klasy 4 żywą lekcją historii i patriotyzmu. Mimo zmęczenia czwartoklasiści wrócili do domu bardzo zadowoleni.


M.G.


Galeria Zdjęć:

52 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page