top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Uczniowie naszej szkoły realizują program edukacyjny - FAST HEROES 112Już od najmłodszych lat wpajamy dzieciom, jak ważna jest pomoc innym: nie tylko zwierzętom, ale i ludziom. Doskonaleniu tej wyjątkowej idei służą docelowe programy prozdrowotne akcentujące wartość zdrowia, troskę o nie czy też sposoby udzielania pomocy w sytuacji zagrażającej zdrowiu/życiu.


Jednym z nich jest w/w program FAST HEROES 112, którego hasłem przewodnim jest pomoc seniorom w sytuacji zagrożenia udarem mózgu. Jak wiemy, większość z nas to osoby zapracowane lub przytłoczone na co dzień ferworem wielu obowiązków rodzinnych, osobistych czy zawodowych. Nie rzadko zdarza się, że nie mamy czasu na rozmowę z seniorami, a co już mówić o kontrolowaniu ich stanu zdrowia. ……wtedy właśnie z misją mogą wkroczyć przedszkolaki, które dzięki programowi dowiedzą się o tym, czym jest udar mózgu i jak powstaje, poznają jego objawy przeżywając przygody z kreskówkowymi bohaterami czy nauczą się jak wezwać pomoc w sytuacji awaryjnej. To właśnie one stają się codziennymi obserwatorami i dzięki szybkiej reakcji i informacji kierowanej do rodziców mogą uratować życie swoich dziadków (gdyby takowa miała miejsce).


Program ten to tak naprawdę 5-tygodni nauki przez zabawę:


I tydzień już za nami- zapoznaliśmy się z bohaterami naszego programu: dziadkami: Arnoldem, Frankiem i Zosią oraz uroczym wnuczkiem Timmy. Pograliśmy w gry oraz wykonaliśmy maski superbohatera.

II tydzień będzie obejmował informacje nt. I objawu udaru- opadającego kącika ust

III tydzień- trudności z utrzymaniem przedmiotów w jednej ręce

IV tydzień- kłopoty z mową

V tydzień- utrwalanie numeru 112 oraz zdobycie certyfikatu SUPERBOHATERA

Całość programu okraszona została szeregiem e-booków, piosenek, filmików oraz gier edukacyjnych.


ZAPAMIĘTAJ: JESZCZE NIE JEST ZAPÓŹNO NA POMOC INNYMJ PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASJ BĄDŹ WIELKI!


Tak oto przebiegały I zajęcia w grupie.


opr. Magdalena Nowak

66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page