top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Uczniowie klasy VI promują dziedzictwo kulturowe LubelszczyznyW tym roku po raz pierwszy szóstoklasiści podczas lekcji plastyki przystąpili do udziału w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym- Architektura Lublina i okolic pod nazwą ,,Pejzaże mistyczne”. Celem konkursu odbywającego się pod Honorowym Patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego P. Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Lublin P. Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty- P. Teresy Misiuk jest:

-promowanie regionu Lubelszczyzny

-zapoznanie uczniów z zabytkami architektury Lublina i okolic

-zainteresowanie różnymi formami i systemami budownictwa

-rozwijanie aktywności twórczej

-promowanie młodych talentów artystycznych


Na etapie szkolnym zostały wybrane 3 najlepsze prace wykonane przez uczniów klasy VI w dowolnej technice płaskiej w formacie A3.


Trzymamy mocno kciuki za naszych wykonawców dzieł i życzymy powodzenia!!!


Zapraszamy też do zapoznania się z galerią prac poniżej.


Magdalena Nowak- nauczyciel plastyki

Galeria prac:6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page