top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Uczniowie klasy 3b w dalszym ciągu doskonalą swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.21.02.2024r. po raz drugi uczniowie klasy 3 b wzięli udział w webinarium UKE na temat  ochrony wizerunku i swoich danych w sieci. Podczas spotkania on-line ze specjalistami, dzieci dowiedziały się czym są dane osobowe oraz zdefiniowały pojęcie wizerunku. Ponadto pozyskali informacje, jakich danych osobowych nie należy udostępniać innym w Internecie (min. imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru telefonu). Dodatkowo nabyli wiedzę na temat upubliczniania swoich prywatnych zdjęć, czy też fotek, na których widnieją także inne osoby (a bez zgody których, nie wolno nam ich twarzy publikować). A wszystko to w myśl złotej zasady ,,Nie znam, nie udostępniam”. Dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z komentowania postów czy niekulturalnego zachowania wobec innych w sieci. Całość wydarzenia przeplatana była wykreślankami czy filmikami animowanymi, aranżującymi różne sytuacje, w których może się znaleźć potencjalnie dziecko.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tych dwóch webinariach, gdyż dostarczyły nam garść edukacyjnych informacji na temat zagrożeń czyhających na każdego z nas w Internecie.

 

Wychowawca- Magdalena Nowak


Galeria zdjęć:12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page