top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

UCZNIOWIE I OPIEKUNOWIE AKADEMII WOLONTARIATU JUŻ DZIAŁAJĄ!!!



W miesiącu wrześniu br. wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: P. Jolą, P. Dominiką i P. Magdą przystąpili do działania. Celem Akademii jest niesienie pomocy innym i szerzenie jej wśród całej społeczności szkolnej oraz lokalnej. Pośród wielu podejmowanych inicjatyw bliskie sercu staje się włączanie w szereg akcji charytatywnych, które z jednej strony integrują, z drugiej zaś uczą współdziałania oraz kształtowania postaw prospołecznych.

Pierwsze nasze wspólne działanie to popularna akcja organizowana przez Fundację Asante, niosąca pomocy dzieciom z Afryki- ,,KREDKI DLA AFRYKI”. Mamy świadomość, że nigdzie na całym świecie poziom edukacji nie jest tak niski jak właśnie na terenie Afryki. Tylko wykształcenie młodych Afrykanów mogłoby poprawić ich sytuację gospodarczą. Fundacja Asante już od 12 lat zaprasza do współpracy szkoły i przedszkola, które wesprą tę inicjatywę i będą prowadziły w swoich placówkach zbiórki artykułów szkolnych (nowych lub używanych, ale niezbyt zniszczonych). Zachęcamy uczniów do przynoszenia darów i włączenia się w tę akcję. Już od najbliższej środy aż do końca października każdą grupę przedszkolną i klasę odwiedzać będą wolontariusze, którzy przybędą do was wraz z pudełkami. To właśnie do nich możecie wrzucić ,,przysłowiową cegiełkę” i podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest edukacja.

Zbieramy następujące przedmioty: kredki, farby, temperówki, długopisy, nożyczki, kleje, linijki, ekierki, kreda do pisania, gumki, zeszyty…

Pomóżcie nam spełnić dziecięce marzenia!!!

Wolontariusze z Akademii Wolontariatu

21 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page