Uczennice klasy ósmej projektują grafikę na koszulkę o tematyce patriotycznej

Dwie uczennice klasy 8A- Małgosia Wróblewska i Julia Rumińska podjęły się udziału w konkursie plastycznym „Polscy Lotnicy w Bitwie o Anglię” Skąd te skrzydła? Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej w Warszawie. Jego celem jest: upamiętnienie Polskich Lotników w bitwie o Anglię- Dywizjon 303, a tym samym uczczenie pamięci bohaterów, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie talentów plastycznych. Zadaniem konkursowym uczestników było wykonanie pracy rysunkowej w poziomie, na której w sposób jak najbardziej realistyczny należało przedstawić monochromatycznie samoloty Dywizjonu 303 wraz z jej przywódcami oraz odznakę dywizjonu w kolorze.

Galeria prac poniżej.

Mocno trzymamy kciuki za nasze uczestniczki!!!

Magdalena Nowak, Małgorzata Król

Galeria prac: