top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta

Zaktualizowano: 26 paź 20239 października, wcześnie rano wyjechaliśmy na wycieczkę do Trójmiasta, którą współfinansowało Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sopotu, gdzie przywitała nas piękna słoneczna pogoda. Piękno sopockich plaż, przystań jachtową oraz Grand Hotel podziwialiśmy spacerując po najdłuższym w Europie drewnianym molo. Następnie przeszliśmy na deptak zwany „Monciakiem”, gdzie oglądaliśmy architekturę miasta oraz charakterystyczny dla Sopotu „Krzywy Domek”. Wieczorem dojechaliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie po obiadokolacji uczestniczyliśmy w integracyjnym ognisku.


Drugi dzień naszej wycieczki zaczął się dla nas wcześnie rano. Po śniadaniu pojechaliśmy do Gdyni, gdzie przy Nabrzeżu Gdyńskim zacumowany jest „Dar Pomorza” – statek muzeum, który stanowił kolejny punkt naszej wycieczki. Mieliśmy okazję wejść na pokład oraz do wnętrza statku, co pozwoliło nam z bliska poznać warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej.


Następnie udaliśmy się do Oceanarium Gdyńskiego, które zachwyciło nas bogactwem fauny i flory morskiej. Podziwialiśmy zwierzęta z całego świata, rafy koralowe, gęste tropiki Amazonii oraz makietę dna Morza Bałtyckiego wraz ze zwierzętami, które je zamieszkują.


Kolejnym etapem naszej wycieczki był Gdańsk – stolica Pomorza oraz jedno z najstarszych miast Polski. Pani Przewodnik chcąc odkryć przed nami piękno tego miasta oraz jego bogatą historię oprowadziła nas po Bazylice Mariackiej – największej ceglanej świątyni w Europie, pokazała nam Dwór Artusa – miejsce spotkań gdańskich elit, Żuraw – XV – wieczny dźwig portowy. Najcenniejsze zabytki Gdańska, tworzące niesamowity klimat tego miejsca podziwialiśmy spacerując wzdłuż Drogi Królewskiej znajdującej się praktycznie przy Motławie oraz Ulicą Długą i Długim Targiem, na którym znajduje się charakterystyczna dla tego miasta Fontanna Neptuna.


Wieczorem wypłynęliśmy Galeonem Lew – statkiem stylizowanym na XVII w. galeon, pływający pod polską banderą, na Westerplatte (symbol bohaterstwa polskich żołnierzy podczas II wojny światowej). Płynąc Motławą podziwialiśmy piękną panoramę Gdańska, Stocznie Gdańską, Stocznię Remontową, doki oraz port. W drodze powrotnej z Westerplatte czekała nas miła niespodzianka: muzyka szantowa na żywo i wspólne śpiewanie. Pełni emocji i niesamowitych wrażeń oraz refleksji o naszej historii, późnym wieczorem wróciliśmy do pensjonatu.


Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczął się również wcześnie rano. Po śniadaniu pojechaliśmy do Gdańska, do Muzeum II wojny światowej, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji historii, podczas której wykorzystane zostały najnowsze technologie wpływające niemalże na wszystkie nasze zmysły. Panie przewodniczki opowiedziały nam o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach, co po raz kolejny uświadomiło nam, że tej lekcji nie wolno nam zapomnieć.


Około południa pełni niesamowitych wrażeń i przeżyć udaliśmy się w drogę powrotną do Bełżyc.


Dziękujemy naszym opiekunom Pani Małgorzacie Król, Pani Małgorzacie Goleman oraz Panu Dominikowi Wójtowiczowi za zorganizowanie wycieczki oraz opiekę.


UczniowieGaleria zdjęć:50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie