,,TAK! ON JEST KRÓLEM!”

Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 4 pod kierunkiem pani Małgorzaty Goleman stały się doskonałym sposobem na wprowadzenie całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bełżycach w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz ,,Tak! On jest królem”, dzięki wielości przewidzianych ról, pozwolił zaistnieć na scenie całej grupie czwartoklasistów. Poza postaciami nieodłącznie związanymi z jasełkami: Maryją, Józefem, aniołami, diabłem, pasterzami i królami, pojawili się Kresowianie, którzy przynieśli Dzieciątku dary związane z tym regionem, czyli ,,maliny znad Soliny”. Pasterzom towarzyszyły zwierzęta mówiące ludzkim głosem: owce, koza, wół i pies pasterski. Pięknym uzupełnieniem fabuły była oprawa muzyczna ( pastorałki, kolędy, piosenka do sceny poszukiwania miejsca dla Jezusa, utwory a capella, efekty dźwiękowe), która miała pobudzić wyobraźnię i budować klimat przedstawienia.

Bardzo ciekawy scenariusz umożliwił przygotowanie niezwykłych jasełek. Pracy było co niemiara, ale opłacało się… przedstawienie umiliło przedświąteczny czas i poruszyło wiele serc. Nie zabrakło łez, śmiechu i wzruszeń. Występ młodych ,,artystów” został nagrodzony gromkimi brawami.

M.G.

Nagranie: