top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Szkolny konkurs na najbardziej oryginalny stroik bożonarodzeniowyREGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNY STROIK BOŻONARODZENIOWY Cele konkursu: · Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. · Rozwijanie postaw twórczych uczestników. · Pobudzanie wrażliwości estetycznej oraz sprawności manualnych. · Wdrażanie do poszukiwania nowych rozwiązań dekoracyjnych. · Tworzenie możliwości do prezentowania własnych wytworów na forum szkoły. Organizator: · Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach Koordynatorzy konkursu: · Magdalena Nowak · Jolanta Harasim- Król · Anna Zając


Warunki udziału w konkursie:

· Konkurs skierowany jest do uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII

· Zadaniem uczestników będzie wykonanie stroika świątecznego w podłużnej formie (nie okrągłej) na bazie naturalnego igliwia (żywe gałązki świerku…). W pracy tej należy użyć symboli bożonarodzeniowych, tj. bombki, aniołki, świece, kwiaty przypominające wyglądem gwiazdę betlejemską, łańcuchy. Dodatkowo można wykorzystać też sztuczny śnieg lub brokat.

· Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć tylko jedną pracę, zawierającą obowiązkowo wypełnioną metryczkę (imię i nazwisko, klasa) w celu sprawnej identyfikacji tejże pracy.

· Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I-III oraz IV-VIII, w obrębie których zostaną nagrodzone po dwa: miejsca I, II, III oraz przydzielone wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy udziału w konkursie, zaś wygrani (zajęte miejsca i wyróżnieni w konkursie)- dodatkowo nagrody rzeczowe.

· Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do szkoły prac do dnia 13 grudnia 2022r. (wtorek) do godziny 15:00. Termin rozstrzygnięcia konkursu to 14 grudnia 2022r. (środa) godzina 9:00. O wynikach konkursu oraz godzinie wręczenia nagród i dyplomów uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie.


Ocena prac:

· Prace oceniane będą przez Jurypowołane przez Organizatorów.

· Z przebiegu prac Jury zostaniesporządzony protokół.

· Jury przy ocenie prac weźmie pod uwagę następujące kryteria:


Ø Pomysłowość

Ø Zgodność z tematem

Ø Estetyczne wykonanie pracy

Ø Dobór materiałów

Ø Charakter kompozycji


Zdjęcia prac laureatów w zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym Facebook’u.


Prace nie są zwracane uczestnikom ale przechodzą na rzecz Organizatora.

111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page