top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Szkolny konkurs na najbardziej oryginalny stroik bożonarodzeniowyREGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNY STROIK BOŻONARODZENIOWY Cele konkursu: · Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. · Rozwijanie postaw twórczych uczestników. · Pobudzanie wrażliwości estetycznej oraz sprawności manualnych. · Wdrażanie do poszukiwania nowych rozwiązań dekoracyjnych. · Tworzenie możliwości do prezentowania własnych wytworów na forum szkoły. Organizator: · Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach Koordynatorzy konkursu: · Magdalena Nowak · Jolanta Harasim- Król · Anna Zając


Warunki udziału w konkursie:

· Konkurs skierowany jest do uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII

· Zadaniem uczestników będzie wykonanie stroika świątecznego w podłużnej formie (nie okrągłej) na bazie naturalnego igliwia (żywe gałązki świerku…). W pracy tej należy użyć symboli bożonarodzeniowych, tj. bombki, aniołki, świece, kwiaty przypominające wyglądem gwiazdę betlejemską, łańcuchy. Dodatkowo można wykorzystać też sztuczny śnieg lub brokat.

· Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć tylko jedną pracę, zawierającą obowiązkowo wypełnioną metryczkę (imię i nazwisko, klasa) w celu sprawnej identyfikacji tejże pracy.

· Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I-III oraz IV-VIII, w obrębie których zostaną nagrodzone po dwa: miejsca I, II, III oraz przydzielone wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy udziału w konkursie, zaś wygrani (zajęte miejsca i wyróżnieni w konkursie)- dodatkowo nagrody rzeczowe.

· Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do szkoły prac do dnia 13 grudnia 2022r. (wtorek) do godziny 15:00. Termin rozstrzygnięcia konkursu to 14 grudnia 2022r. (środa) godzina 9:00. O wynikach konkursu oraz godzinie wręczenia nagród i dyplomów uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie.


Ocena prac:

· Prace oceniane będą przez Jurypowołane przez Organizatorów.

· Z przebiegu prac Jury zostaniesporządzony protokół.

· Jury przy ocenie prac weźmie pod uwagę następujące kryteria:


Ø Pomysłowość

Ø Zgodność z tematem

Ø Estetyczne wykonanie pracy

Ø Dobór materiałów

Ø Charakter kompozycji


Zdjęcia prac laureatów w zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym Facebook’u.


Prace nie są zwracane uczestnikom ale przechodzą na rzecz Organizatora.

144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page