top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Spotkanie z zaprzyjaźnionym dzielnicowym


17.09.2020r. uczniów z  obydwu grup oddziału przedszkolnego  wraz z wychowawcą Panią Halinką- odwiedził dzielnicowy mł.asp Wojciech Sito, który przybył do nas na zaproszenie Pań: Magdaleny Nowak- wychowawcy grupy 0b oraz P. Justyny Ślusarskiej- pedagoga szkolnego. Podczas niecodziennego spotkania – uczniowie mieli niebywałą okazję obejrzeć strój służbowy P. Wojtka oraz jego wyposażenie, a także uzyskać ważne informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w drodze do/ze szkoły. Nasz gość wspominać też o randze, jaką odgrywa fotelik dziecięcy w aucie, przyjmowaniu właściwej pozycji obronnej podczas ataku nieznanego psa czy elementach odblaskowych zarówno pieszego, jak i rowerzysty. Na zakończenie pogadanki dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska radiowóz policyjny oraz usiąść za kierownicą radiowozu ( a chętnych było nie małoJ) i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Punktem kulminacyjnym było wykonanie wspólnych zdjęć z Panem Wojtkiem, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Serdecznie dziękujemy naszemu znakomitemu Gościowi za przybycie i podzielenie się istotną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.


Opr. Magdalena Nowak, Justyna Ślusarska
37 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page