,,Spotkania ze sztuką”

Uczniowie naszej szkoły godnymi reprezentantami konkursu plastycznego ,,Spotkania ze sztuką”

Bardzo się cieszymy, że trójka uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach: Amelia Czarnecka (klasa IV), Nikola Szczygieł (klasa VI) oraz Dominika Wnuk (klasa VIII) wyraziła chęć udziału w konkursie organizowanym przez Fundację PGE. Zadaniem konkursowym uczestników było przedstawienie własnej interpretacji obrazu polskiego malarza, którego dzieła możemy podziwiać w jednym z trzech muzeów: Muzeum Narodowym w Warszawie, Lublinie lub w Krakowie. Nasi artyści pokusili się o wykonanie prac dwojga malarzy: Tamary Łempickiej oraz Józefa Czapskiego, które zostały wykonane w ołówku oraz techniką plakatową na kartonie formatu A2.

Wśród nagród dla laureatów przewidziane są:

-jednodniowa wycieczka do jednego z powyższych muzeów

-uczestnictwo w lekcji muzealnej

-bon o wartości 300 zł do wykorzystania w sieci EMPIK

-udostępnianie zwycięskich prac w ramach wystaw w Muzeach.

Z całych sił trzymam za Was kciuki!!!

Zapraszam do zapoznania się z galerią prac wykonanych przez naszych szkolnych artystów.

M. Nowak-nauczyciel plastyki

Galeria prac: