top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

ROZSTRZYGNIĘCIE III EDYCJI GMINNEGO KONKURSU NA BAJECZNY WIANEK WIELKANOCNY NA SZCZEBLU GMINNYMW dniu 21.03.2024r. odbyło się  rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu na bajeczny wianek wielkanocny. Konkurs ten odbywał się dwuetapowo: na szczeblu szkolnym oraz gminnym. Do etapu gminnego dostały się prace tych uczniów, którzy na etapie szkolnym zajęli kolejno I, II i III miejsca w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VIII. Do konkursu przystąpiło 5 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzu, Szkoła Podstawowa we Wronowie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Zadaniem konkursowym uczestników było wykonanie wianka świątecznego zawierającego symboliczne elementy nawiązujące do zbliżających się świąt wielkanocnych: kurczaczki, baranki, pisanki, czy kwiaty wiosenne. Łącznie na konkurs wpłynęło 27 prac, które już kolejny raz zaskoczyły Komisję Jury swoją różnorodnością i estetyką wykonania. Poziom prac był zróżnicowany, stąd Jury konkursowe miało nie lada problem z wyborem tych najbardziej oryginalnych i wyjątkowych. Wśród kryteriów oceniania wianka na szczególną uwagę zasłużyły: oryginalność, dobór materiałów i nietuzinkowość wykonania.


Oto lista uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w powyższym konkursie:

KATEGORIA: Klasy I-III

I miejsce- Jan Rybak kl. I, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

II miejsce- Aleksandra Banach kl. II, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

III miejsce- Martyna Bondos kl. II, SP we Wronowie

 

Wyróżnienia:

-Mikołaj Kopiński kl. II, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

-Aleksandra Plewik kl. I, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

-Marcelina Stanek kl. II, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Alicja Jośko kl. II, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Mateusz Janoszczyk kl.II, SP im. Marii Konopnickiej w Krzu

-Wiktor Wideński kl. II, SP im. Marii Konopnickiej w Krzu

-Izabela Maciąg kl. III, SP im. Marii Konopnickiej w Krzu

-Stanisław Kozłowski kl. III, SP we Wronowie

-Julia Mróz kl. III, SP we Wronowie

 

KATEGORIA: Klasy IV-VIII

I miejsce- Julia Galik kl.IV, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

II miejsce- Hubert Skraiński kl. V, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

III miejsce- Jagoda Ziółek kl. VIII, SP im. Marii Konopnickiej w Krzu oraz Nadia Pałka kl. VI, SP im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

 

Wyróżnienia:

-Zofia Zając kl. IV, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

-Natalia Stanisławek kl. VII, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

-Mateusz Rachwał kl. VI, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Martyna Babisz kl. VI, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Lena Sieńko kl. VI, SP im. Marii Konopnickiej w Krzu

-Nikola Maj-Kolodziejczyk kl. IV, SP im. Marii Konopnickiej w Krzu

-Zuzanna Polak kl.VII, SP we Wronowie

-Kacper Konieczniak kl. VI, SP we Wronowie

-Gabriela Chudecka kl. IV, SP we Wronowie

-Karolina Tarczyńska kl. IV, SP im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

-Wojciech Poleszak kl. V, SP im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

 

Przypominamy także, że konkurs ten został objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Bełżyc- Pana Ireneusza Łuckę.

Jednocześnie informujemy, iż wręczenie dyplomów oraz rozdanie nagród nastąpi w dniu 27.03.2024r. (środa) o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach.


Serdecznie zapraszamy!!!

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page