top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu na ozdobę wielkanocnąW dniu 03.04.2022r. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na bajeczny wianek wielkanocny. Konkurs ten odbywał się dwuetapowo: na szczeblu szkolnym i gminnym. Do etapu gminnego należało przekazać po trzy najciekawsze prace w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII, które zajęły czołowe miejsca w potyczkach szkolnych. W sumie do przedsięwzięcia przystąpiły 4 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoła Podstawowa w Babinie, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Łącznie na konkurs wpłynęło 19 prac, które zaskoczyły Komisję Jury swoją różnorodnością. Poziom wykonanych prac był wysoki, stąd Jury miało nie lada problem z wyborem tych najciekawszych dzieł sztuki. Wśród kryteriów na szczególną uwagę zasłużyły: oryginalność, dobór materiałów i nietuzinkowość w wykonaniu.


A oto i nagrodzeni w Gminnym konkursie na bajeczny wianek wielkanocny


KATEGORIA KLASY I-III

I miejsce- Milena Bednarczyk, kl. 2, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

II miejsce- Natalia Oszust, kl.1, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

III miejsce- Alicja Zaborska, kl. 1, Szkoła Podstawowa w Babinie


Wyróżnienia:

-Paulina Dybalska, kl. 2, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Natalia Przybysz, kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Szymon Wójcik, kl. 1, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

-Jowita Śliwa, kl. 2, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

KATEGORIA KLASY IV-VIII

I miejsce-Klaudia Zając, kl.8, Szkoła Podstawowa w Babinie

II miejsce- Natalia Stanisławek, kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

III miejsce- Michał Wojtachnio, kl.4, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach


Wyróżnienia:

-Natalia Jóźwik, kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Bartłomiej Gerhand, kl. 4, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

-Natan Skraiński, kl. 7, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

-Martyna Marciniak, kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

-Bartłomiej Walczak , kl. 8, Szkoła Podstawowa w Babinie

-Emilia Sieńko, kl. 4, Szkoła Podstawowa w Babinie

-Marlena Szczotka, kl. 7, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

-Sebastian Kędzierski, kl. 7, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

-Karolina Pietrzak, kl. 7, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie


Podczas gali wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych nie zapomniano też o podziękowaniach indywidualnych dla nauczycieli oraz dla szkół, które przystąpiły do konkursu.

Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Bełżyc- Panu Ireneuszowi Łucka za objęcie honorowym patronatem naszego konkursu na ręce: Pani Joanny Kaznowskiej- Sekretarz Miasta i Gminy Bełżyce- oraz Panu Grzegorzowi Kamińskiemu- przewodniczącemu Rady Miejskiej. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury- Pani Joannie Sidorowicz za sfinansowanie nagród głównych w konkursie, zaś Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach –Pani Marzenie Wojnickiej za nieocenioną pomoc i wsparcie podczas realizacji samego konkursu.


Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

Relacja z gali wręczenia poniżej.


Magdalena Nowak, Dominik Wójtowicz


Galeria zdjęć:43 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page