top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

REALISTYCZNE PORTRETY MODELI ZE ZNANYCH DZIEŁ SZTUKI

Sztuka stanowi ważny aspekt naszego życia, dzięki niej możemy uzewnętrzniać drzemiące w nas emocje. Uczniowie klas siódmych stając w szranki z kolegami, bardzo chętnie przystąpili do klasowego konkursu. Zadaniem chętnych uczestników było zapoznanie się z największymi klasykami sztuki i podjęcie próby zrekonstruowania dzieł malarstwa przy udziale ludzi przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Przed rozpoczęciem zadania, otrzymali oni sugestie od nauczyciela, co do wyboru dzieła. Młodzi artyści wykazali się istnym talentem aktorskim, niesamowitą kreatywnością oraz innowacyjnością w działaniu.

Największą popularnością wśród znanych dzieł cieszyły się: ,,Dama z gronostajem”, ,,Dziewczyna z perłą”, ,,Postać w kapeluszu”, ,,Autoportret”, ,,Dziewczynka z chryzantemami”, ,,Syn człowieczy” czy choćby ,,Mężczyzna w czerwonym turbanie”.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomysłowość, a szczególnie rodzicom, rodzeństwu i przyjaciołom za nieocenioną pomoc.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej, aczkolwiek wymownej prezentacji młodych-zdolnych.

Opr. Magdalena Nowak- nauczyciel plastyki


Galeria Prac:
57 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page