top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Projekt edukacyjny „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”.
21 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach został zrealizowany projekt edukacyjny Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. W zajęciach prowadzonych online udział wzięli: Minister Infrastruktury Pan Andrzej Adamczyk, Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Pan Alvin Gajadhur.

Projekt został opracowany z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. W naszej szkole w inauguracyjnych zajęciach wzięli udział uczniowie z Ukrainy z klas 1-3. Krokodyl Tirek poprzez filmy edukacyjne, prezentacje i zagadki pomagał ukraińskim uczniom zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Ze względu na to, że część dzieci nie zna języka polskiego lub zna go na poziomie niewystarczającym do nauki, spotkanie edukacyjne prowadzone było w języku polskim i ukraińskim. Podsumowaniem projektu było rozwiązanie zagadek dotyczących znajomości znaków drogowych.

Na zakończenie spotkania Minister Infrastruktury Pan Andrzej Adamczyk, Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Pan Alvin Gajadhur podziękowali uczniom za aktywny udział w zajęciach oraz pogratulowali dyrektorowi szkoły Pani Marzenie Wojnickiej dobrej organizacji pracy. Wyrazy głębokiego uznania dla wszystkich realizatorów tego przedsięwzięcia wyraził także Burmistrz Bełżyc Pan Ireneusz Łucka.


Galeria zdjęć:34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page