top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Projekt - "Bajki-pomagajki"W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z grupy świetlicowej biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno-czytelniczym "Bajki-pomagajki" . Bajka – pomagajka oswaja z emocjami i problemami bohaterów, a co ważniejsze zawiera wiele wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie w danej sytuacji. Głównym założeniem projektu jest czytanie bajek, bądź słuchanie audiobooków w czasie, kiedy nauczyciel uzna to za stosowne. Projekt jednak skupia się na konkretnych problemach dziecka: rozwijanie wiary we własne siły, poczucie bezpieczeństwa w domu i poza nim, umiejętność współpracy, samodzielność, lęk przed czymś nowym, przed dentystą, niechęć do jedzenia, odmienność, „sztuka” przegrywania, kłótnia rodziców, rozwód,

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page