top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Poznajemy sekretne życie owadów


9 maja 2024 r. klasy 3B i 1A odwiedziła zaprzyjaźniona bibliotekarka z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach- Pani Agnieszka Zasada. W związku z tym, że na przełomie kwietnia i maja biblioteka realizuje świetny projekt edukacyjno-czytelniczy ,,ROBAL”, także i my postanowiliśmy się w to działanie włączyć. Podczas zajęć Pani Agnieszka wprowadziła uczniów w sekretny świat owadów, dokonując ich klasyfikacji na: chrząszcze, motylowate, biedronkowate, mrówkowate, pszczoły, komarowate, muchówki, mszyce czy choćby motyle. Nie obyło się także bez pokazu realnych fotografii owadów, które zadziwiająco pobudzały wyobraźnię dzieci i zachęcały do zadawania kreatywnych pytań tematycznych. Dodatkową atrakcją było wspólne z dziećmi rozwieszenie edukacyjnych plansz przedstawiających hotel dla owadów i instrukcje jego wykonania, budowę biedronki siedmiokropki, budowę anatomiczną motyla czy też cykl rozwojowy jelonka rogacza. Pani bibliotekarka nie byłaby sobą, gdyby nie przywiozła także z rodzimej biblioteki wielu książek o owadach czy tez owadzich pluszaków. Na zakończenie wspólnie z naszym gościem trzecioklasiści wykonali przepiękne witrażowe motyle, które z pewnością będą niesamowitą pamiątką dzisiejszych zajęć  dla naszych milusińskich. Pierwszaki zaś kolorowały różnorodne owady i przyklejały je na plakat prezentujący wiosenną łąkę.


Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą przyrodniczą z naszymi uczniami w myśl zasady: ,,Odkrywamy talenty, rozwijamy skrzydła”. Kto wie, a może już dzisiaj wśród nas dorastają przyszli przyrodnicy?


 Magdalena Nowak, Joanna Jośko


Galeria zdjęć:


17 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page