top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Poznajemy pracę strażaka7 października klasa 2a wraz z nauczycielkami p. Mariolą Szczepańską i p. Justyną Ślusarską, odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Bełżycach. Uczniowie zostali powitani przez dawnego absolwenta szkoły, obecnie pracownika straży pożarnej i ratownika medycznego p. Kamila Babuta. Dzieci obejrzały budynek straży, sprzęt ratowniczo- gaśniczy oraz wyposażenie techniczne wozu strażackiego. Mogły też przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy i usiąść za kierownicą najnowszego wozu strażackiego, czy też wziąć udział w obsłudze węża gaśniczego. Zapoznały się też z sygnałami i numerami alarmowymi, oraz pracą dyżurnego strażaka. Wielkie zainteresowanie wzbudził pokaz zjazdu po rurze w wykonaniu dyżurujących strażaków.

Następnie uczniowie udali się do mieszczącego się obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie w rolę przewodnika wcielił się druh Rafał Topyło – strażak ochotnik. Dzieci obejrzały ekspozycję Izby Pamięci i Muzeum Pożarnictwa i wysłuchały krótkiej opowieści o tym, jak funkcjonowała i rozwijała się straż pożarna na przestrzeni lat. Uczniowie zadawali też pytania o to jak zostać strażakiem, kto wie może wyrosną nam młodzi adepci tego jakże trudnego, ale zarazem bardzo potrzebnego zawodu.


Galeria zdjęć:88 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page