top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Pani Justyna z niezwykłą misją u przedszkolaków03.03.2020r. grupę 6-latków odwiedziła nasza pedagog pani Justynka, która przybyła na zaproszenie wychowawcy w celu przeprowadzenia pogadanki nt. uzależnień od komputera, gier komputerowych oraz telefonów komórkowych. Gość już na wstępie swojego wystąpienia, przybliżył przedszkolakom filmik edukacyjny, pokazujące klasyczne dziecięce uzależnienie od gry komputerowej, która z jednej strony niepotrzebnie zabiera wolny czas a z drugiej strony zaś ogranicza istotne w naszych relacjach- kontakty z rówieśnikami. Podczas spotkania dzieci poznały korzyści i zagrożenia wynikające z codziennego lub częstego korzystania z cybermediów. Wśród korzyści znalazły się tj.: ciekawe gry lub filmy edukacyjne czy potrzeba korzystania z komputera w celu nauki zdalnej lub pracy. Do zagrożeń zaś zaliczamy: uszkodzenie lub problemy ze wzrokiem, zaburzenia snu (koszmary), problemy z kręgosłupem (skrzywienia), kontakty z osobami nieznajomymi…. Pani pedagog zasugerowała uczniom wykorzystywanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego kosztem notorycznego korzystania z komputera czy telefonu. Można z pewnością zaliczyć do nich: spędzanie czasu na świeżym powietrzu, wspólne gry, zabawy z rodzicami, wykonywanie prac plastycznych, ćwiczeń sportowych, itp. Na zakończenie dzieci otrzymały karty pracy, w których mogły narysować, co najchętniej robiłyby w czasie wolnym od zajęć z zastrzeżeniem jakiegokolwiek korzystania z mediów.


Jaka nauka płynie ze spotkania?


ZDROWIE MAMY TYLKO JEDNO I DBAJMY O NIE JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT, BO NEGATYWNE KONSEKWENCJE ZBIERAĆ BĘDZIEMY W BARDZO KRÓTKIM CZASIE.


Składamy serdeczne podziękowania P. Justynie za wizytę i przekazanie dzieciom istotnej wiedzy o tematyce prozdrowotnej.


M. Nowak - wychowawca67 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page