top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Odsłonięcie odnowionego pomnika upamiętniającego poległych w walce o niepodległość Ojczyzny.
Odwagę i bohaterstwo prawdziwych patriotów nasza Ojczyzna upamiętnia dedykując im pomniki. Jeden z nich znajduje się w sąsiedztwie z naszą szkołą- świadectwo pamięci o trzech mieszkańcach miejscowości Wzgórze. 20 listopada 1938 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika. Zorganizowali ją członkowie Koła Młodzieży Wiejskiej we Wzgórzu. Miejsce pamięci ku czci poległych za ojczyznę w 1920 roku otoczone jest szczególną troską mieszkańców i społeczności szkolnej. Wszak przeszłość to fundament dla teraźniejszości i przyszłych pokoleń. W roku 2021 dzięki zaangażowaniu władz Gminy Bełżyce została dokonana renowacja miejsca pamięci. Dzisiaj odbyło się jego uroczyste odsłonięcie połączone z poświęceniem monumentu.


Galeria zdjęć:
24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


Yorumlara kapatıldı.
bottom of page