top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zaktualizowano: 9 mar 2023


Dnia 05.03. 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w niedzielnej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Bełżycach, poświęconej mjr Hieronimowi Dekutowskiemu pseudonim „ Zapora” i sześciu jego podkomendnym straconym 7 marca 1949 roku w więzieniu na Mokotowie, oraz zmarłym prezesom i członkom Stowarzyszenia Żołnierzy i Przyjaciół AK i WiN im. Cc „ Zapory”. Uroczystości odbywały się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Świętej złożono wieńce i zapalono znicze pod Pomnikiem Niepodległości w Bełżycach przy ul. Kazimierskiej. Poczet sztandarowy godnie reprezentowali uczniowie klasy 8b i klasy 6


opiekun pocztu sztandarowego 05.03.2023 roku

Joanna Bartoszcze-Wójcik

Galeria zdjęć:


31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


댓글 작성이 차단되었습니다.
bottom of page