top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2023

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami,

nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

– Janusz Korczak16 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie poprzedzone było oficjalnym wyjściem do kościoła w Bełżycach w dniu 13 października na mszę w intencji całej społeczności szkolnej oraz zmarłych pracowników z naszej szkoły.


Uroczysta akademię rozpoczęła Dyrektor pani Marzena Wojnicka. Następnie głos zabrał Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka. Podczas przemówienia Burmistrz docenił niezwykłą wartość pracy pedagogicznej i ogromne zaangażowanie włożone w edukację dzieci. Podziękował nauczycielom i Dyrektor szkoły za trud, jaki wkładają w kształtowaniu uczniów na mądrych i światłych ludzi. Skierował także słowa uznania do pracowników administracji i obsługi szkół, którzy dbają o obsługę administracyjną, finansowo-księgową oraz organizacyjną.


Wśród zaproszonych gości na uroczystości znaleźli się również emerytowani pracownicy szkoły.


Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas siódmych i szkolny zespół wokalny. Podsumowaniem obchodów Dnia Edukacji Narodowej było wręczenie nagród dyrektora nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym naszej szkoły. Gratulujemy wyróżnionym. Słowa podziękowań i najlepszych życzeń pracownicy naszej szkoły otrzymali również od przewodniczącej Rady Rodziców p. Joanny Zając . Glos zabrały także p. Cecylia Król i p. Janina Król.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najlepsze życzenia zdrowia i pomyślności oraz dziękujemy za dotychczasową pracę włożoną w nauczanie i wychowanie.


Galeria zdjęć:
77 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page