top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Obchody Dnia Bohatera Baśniowego w grupie 6-latków,,Nocą gdy zawitasz do krainy baśni, Błądząc po łąkach szmaragdowych, Zapatrz się w blade księżyca cienie, Błyszczące w czapach gór lodowych. Zobaczysz tam różne, niezwykłe cuda, Niczyim piórem wciąż nie opisane. Przed oczami niedowiarków wszelkich, W najdalszym zakątku świata schowane. Fantastyczne i baśniowe postacie Przez noc cię z sobą poprowadzą. O skarbach w ziemi, skrytych głęboko, W niewielu słowach ci opowiedzą. Obmyjesz stopy w chłodnej rosie, Zadumasz się przy starym kamieniu. Świerszcz znużony wieczornym graniem, Przysiądzie zmęczony na twym ramieniu. W szarych, zwiewnych z mgły welonach Nimfy roztańczone cię wezmą za rękę. Chrabąszcze, sowy i leśne dzwonki Zagrają cichą, senną kołysankę”.

Autor nieznany


08.02.2021r. w ramach realizowanej tematyki zajęć edukacyjnych do naszego przedszkola przybyły nielicznie (z uwagi na warunki pogodowe) dzięki pomysłowości swoich kochanych rodziców-piękne baśniowe postacie. Swoją urodą i niezwykłym wdziękiem opanowały całe otoczenie. Wśród nich pojawiły się: Calineczka, Kot w butach, Król czy też książę. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z różnorodną literaturą dziecięcą, zaprezentować modę baśniową na wybiegu czy rozwiązywać oryginalne Quizy. Nasi milusińscy odgadywali tytuły baśni na podstawie rekwizytów, ,,pili magiczny napój z kubka”- by przenieść się w świat fantazji , odszukiwali pantofelka Kopciuszka i królewicza, czy bawili się w ,,Zatrute jabłko”. Na zakończenie wykonali kolorowanki tematyczne. Kulminacyjnym punktem zajęć było wspólne wykonanie zdjęcia. Całości przedsięwzięcia towarzyszyła iście radosna atmosfera, którą dodatkowo urozmaiciły plakaty baśniowe czy muzyka z filmu ,,Kraina Lodu”.

opr. Magdalena Nowak59 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page