top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Szkolne obchody Narodowego Święta 3 Maja

Zaktualizowano: 7 maj


W dniach 25 i 26 kwietnia uczniowie klasy IV oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali w naszej szkole obchody polskiego święta państwowego 3 Maja.

Aby wprowadzić uczniów w klimat święta narodowego i utrwalić wiedzę historyczną, na szkolnych telebimach wyświetlano tematyczną prezentację multimedialna przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

25 kwietnia radosnym happeningiem zaproszono do świętowania nie tylko społeczność szkolną ale także środowisko lokalne. Uczniowie klasy IV pod opieką pań Jolanty Harasim – Król i Anny Pietrzak odbyli pochód z flagami w rytmie marsza, wznosząc okrzyki „Wiwat Maj, 3 Maj!” oraz rozdając napotkanym przechodniom chorągiewki i przypominając o wywieszeniu flag podczas świat narodowych.

26 kwietnia odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkoły, podczas których prezentowano adekwatne do wieku odbiorców filmy edukacyjne na temat Konstytucji 3 Maja i świąt majowych oraz symboli narodowych, a także wspólnie recytowano wierszyk Polak Mały (Katechizm Polskiego Dziecka - Władysław Bełza). Na zakończenie każdego ze spotkań uczestnicy otrzymali własnoręcznie wykonane przez organizatorów rozetki i serduszka w barwach narodowych.


Galeria zdjęć:


20 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page